Choć wzorce piękna z czasem się zmieniają, to jeden element pozostaje niezmienny. Piękny, śnieżnobiały uśmiech od dawna poprawia ludziom samopoczucie, dodaje pewności siebie i ułatwia kontakty towarzyskie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na zabieg wybielania zębów lampą.

Medycyna estetyczna ma się coraz lepiej. Wszystko dlatego, że coraz większą uwagę zwracamy na nasz wygląd zewnętrzny, którego istotnym elementem jest nasze uzębienie. Badania przeprowadzone przez American Academy wskazują, że większość z nas wierzy w to, że dzięki pięknemu uśmiechowi stajemy się bardziej atrakcyjni dla płci przeciwnej. Mało tego aż 75% ankietowanych uważa, że zaniedbane uzębienie zmniejsza nasze szanse zawodowe. Prawie 40% pacjentów twierdzi, że wydatki związane ze stomatologią to inwestycja w siebie.

Najistotniejszy jest dla nas odcień naszych zębów. W większości nie wierzymy jednak w domowe metody wybielające. Dlatego też gabinety stomatologiczne, w których przeprowadza się zabiegi wybielania zębów, pękają w szwach.

Wybielanie zębów lampą jest wysoce skuteczne i przynosi błyskawiczne rezultaty.

Wybielanie zębów lampą

Wybielanie zębów lampą jest zabiegiem prostym i bezpiecznym. Standardowo trwa około 60 minut. Stomatolog pokrywa nasze zęby preparatem wybielającym, który zawiera 35% nadtlenku wodoru. Następnie uzębienie naświetlane jest specjalną lampą. Pod wpływem jej światła wspomniany nadtlenek wodoru utlenia się, zostawiając efekt w postaci wyraźnego rozjaśnienia szkliwa. Proces nakładania żelu i naświetlania powtarza się 3 razy, a samo naświetlanie trwa około 15 minut. Zastosowanie lampy pozwala osiągnąć spektakularne efekty. W niedługim czasie możemy bowiem rozjaśnić szkliwo naszych zębów o od 5 do nawet 14 tonów w skali Vita. Warto wspomnieć, że wybielanie zębów lampą jest całkowicie bezpieczne zarówno dla zębów, jak i dziąseł. Jedyny pojawiający się skutek uboczny to nadwrażliwość, która utrzymuje się przez około dobę.

Wybielanie lampą ZOOM Advanced Power

Wybielanie zębów lampą ZOOM Advanced Power różni się od konkurencyjnych rozwiązań zastosowaniem technologii Photo Fenton. Łączy ona działanie nadtlenku wodoru (środek wybielający) i tlenku żelaza (fotoaktywator). Następująca reakcja powoduje powstanie wolnych rodników, które usuwają przebarwienia. Światło lampy ZOOM Advanced Power reaguje z utlenionymi jonami żelaza, które produkują związki odpowiedzialne za usuwanie przebarwień.

Kilka istotnych kwestii

Wybielanie zębów lampą będzie skuteczne, jeżeli zachowamy kilka warunków. Przed zabiegiem wybielającym powinniśmy bezwzględnie wyleczyć wszelkie ubytki. Warto także poprosić dentystę o sprawdzenie szczelności plomb. Jeżeli tego nie zrobimy, może dojść do podrażnienia miazgi zębowej. Ponadto warto oczyścić szkliwo z kamienia i osadu nazębnego. Należy także pamiętać, że rozjaśnieniu ulegnie jedynie tkanka żywa. Zęby martwe, korony, wypełnienia i plomby pozostaną w swoim kolorze.

Po wybielaniu należy przestrzegać białej diety. Nie powinniśmy bowiem przyjmować produktów, które silnie barwią szkliwo. Unikajmy więc mocnej herbaty, czerwonego wina i soków owocowych. Odwodnione zęby będą momentalnie chłonąć z nich barwniki. Do dwóch dni po zakończonym zabiegu warto spożywać pokarmy, które nie barwią. Nie bójmy się białego pieczywa, twarogów, jogurtów naturalnych i białego mięsa. Po trzeciej dobie powoli będziemy mogli przywracać do naszej diety kolorowe produkty. Jednak te, które barwią najmocniej, czyli herbata i kawa warto odstawić na co najmniej dwa tygodnie.

Efekty wybielania utrzymują się przez około 2 lata i w dużej mierze zależy od nas. Warto pomyśleć o rzuceniu palenia oraz usuwaniu osadów nazębnych, co za tym idzie regularnych wizytach u stomatologa. Stosowanie odpowiedniej diety w pierwszych tygodniach po zakończonym zabiegu również pozwoli nam cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem przez dłuższy czas.

Piękny uśmiech dla każdego

Wybielanie zębów lampą jest zabiegiem, jak wspomnieliśmy wyżej, bardzo bezpiecznym. Wielu lekarzy postrzega go jako najbezpieczniejszy zabieg stomatologii estetycznej. Dlatego też jest on coraz bardziej popularny i coraz więcej Polaków decyduje się na poprawę swojego uśmiechu właśnie w taki sposób. Nie zaleca się jednak wykonywania zabiegu wybielania zębów lampą dzieciom poniżej 16 roku życia oraz kobietom w ciąży i karmiącym piersią.

Ile to kosztuje?

Zainteresowanie stomatologią estetyczną, a w szczególności zabiegami wybielania zębów lampą rośnie, dlatego też coraz większa liczba gabinetów i klinik wprowadza tę usługę do swoich ofert. Zabieg jest więc coraz bardziej dostępny. Ceny w większości placówek oscylują w okolicach 1000 złotych. Wiele zależy od rodzaju zastosowanej lampy oraz lokalizacji i prestiżu gabinetu. Ceny mogą więc wynosić od 500 do 1300 złotych.

Bezpieczny zabieg poprawiający samopoczucie

Wybielanie zębów lampą to zabieg bezpieczny dla naszych zębów i dziąseł. Ponadto już po około 60 minutach możemy cieszyć się jego rezultatem w postaci zębów jaśniejszych o kilka, a nawet kilkanaście odcieni. Warto więc zadbać o swoje dobre samopoczucie i pewność siebie. Dodatkowo hollywoodzki uśmiech z pewnością ułatwi nasze kontakty towarzyskie i biznesowe.

Skomentuj ten wpis