Implantologia

Implanty stomatologiczne są protezami w postaci tytanowych elementów, które wszczepia się w kości żuchwy lub szczęki, w celu zrekonstruowania utraconego uzębienia. Zastępują one korzeń zęba i stanowią podstawę dla odbudowy jego korony. Wykonuje się je z tytanu, z racji tego, że jest to metal obojętny dla zdrowia. Ze względu na to, że jest on dobrze tolerowany przez organizm, idealnie nadaje się jako nieinwazyjne „tworzywo” na implanty stomatologiczne.

Implanty wytwarza się w rozmaitych wielkościach i kształtach. Są one doskonałym, nowoczesnym sposobem na uzupełnianie ubytków w uzębieniu stałym, pozwalającym w pełni odwzorować naturalną budowę zębów, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej estetyki. Takie rozwiązanie umożliwia również zachowanie kości, która po utracie naturalnych korzeni zębowych zaczyna zanikać. Zapobiega ono też utracie kolejnych zębów. Jak wynika z powyższego, implantologia stomatologiczna ma przewagę nad innymi rozwiązaniami protetycznymi. Jest to z pewnością metoda droższa, ale zapewniająca większy komfort i w chwili obecnej – najlepsza alternatywa dla pacjentów z brakami w uzębieniu.

Gabinet stomatologiczny SALUS wykorzystuje różnego rodzaju systemy implantologiczne takie jak:

  • – Neodent
  • – SGS

Poszczególne systemy implantologiczne są odpowiedzią na różne potrzeby pacjentów.

Jeżeli chodzi o kwestię „przyjęcia się” implantów, sytuacja wygląda tak, że nie każdy może sobie na nie pozwolić. Są one oczywiście wykonywane z dobrze tolerowanego przez organizm materiału, ale prawdopodobieństwo przyjęcia się implantu i ostateczna decyzja o jego wszczepieniu leży w gestii leczącego nas stomatologa.

Dlaczego warto zdecydować się na wszczepy implantologiczne i dla kogo są one przeznaczone?

Systemy implantologiczne są idealnym rozwiązaniem w przypadku różnych problemów z uzębieniem. Są pomocne między innymi wtedy, gdy stracimy jeden ząb. Niby nic takiego, zwłaszcza, jeśli jest to ząb umiejscowiony z tyłu, którego utrata nie jest widoczna. Jednak są to tylko pozory, gdyż nawet pojedynczy ubytek może spowodować ogromne zmiany w całym zgryzie. Jest to spowodowane tym, że sąsiadujące zęby przesuwają się w miejsce tego usuniętego/utraconego. Oprócz tego, implantologia jest też odpowiedzią na liczniejsze braki w uzębieniu. Pozwala nie tylko zadbać o estetykę i piękny, pełny uśmiech, ale również o prawidłowe funkcjonowanie zgryzu. Problemem jest to, że w miejscu utraconych zębów, zaczyna zanikać tkanka kostna. Zastosowanie implantów pozwala uchronić nas przed tym procesem. Pozostaje jeszcze kwestia stabilności protezy. Jest ona dużo bardziej komfortowa w użytkowaniu, kiedy oparta jest właśnie na implantach. Pomagają one także w takim przypadku w prawidłowej higienie jamy ustnej.

Powyższe przykłady obrazują korzyści dotyczące rozwiązań implantologicznych i zapewne skłaniają ku rozważeniu możliwości ich zastosowania.

Inne usługi stomatologiczne