medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna wyodrębniła się jako oddzielna gałąź medycyny w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Podejmuje ona wszelkiego rodzaju działania mające na celu profilaktykę procesu starzenia się skóry, a także naprawę stanów będących jego efektem. W tym rozumieniu, jest ona specjalizacją polegającą na korekcie rozmaitych defektów o charakterze estetycznym i jest poniekąd spokrewniona z dermatologią. Podkreślić należy jednak, że wykonywane w jej ramach zabiegi – również te oferowane w naszym gabinecie – nie są zabiegami chirurgicznymi (w przeciwieństwie do chirurgii plastycznej) i nie wymagają pobytu w szpitalu, a specjalizować w niej mogą się nie tylko dermatolodzy, ale także lekarze innych specjalności.

W ramach świadczonych przez nas usług z zakresu medycyny estetycznej, oferujemy:

Wypełnianie zmarszczek i bruzd kwasem hialuronowym. Dowiedz się więcej…

Przykładamy ogromną wagę do tego, by zabiegi wykonane były z jak największą dbałością o szczegóły – tak, aby każdy nasz pacjent, po wyjściu z gabinetu, czuł się w pełni usatysfakcjonowany.

--- Nidal Abolfadel

Medycyna estetyczna ma służyć głównie poprawie samopoczucia pacjenta oraz wzrostu poziomu satysfakcji z własnego wyglądu i taki też jest cel świadczonych przez nas usług. Obejmuje ona szereg zabiegów, wśród których wymienić można chociażby redukcję cellulitu i rozstępów, leczenie miejscowej otyłości, spłycanie blizn, itp. Pacjentom gabinetów medycyny estetycznej oferowana jest naprawdę nieograniczona wręcz ilość usług, wykonywanych przy użyciu najnowocześniejszej aparatury oraz specjalnie przeznaczonych do tego celu preparatów. Każdy z zabiegów wymaga zastosowania innej technologii, która nadal intensywnie się rozwija i pozwala sprostać rosnącym oczekiwaniom klientów salonów kosmetycznych i gabinetów.

Medycyna estetyczna pozwala niejako na modyfikowanie ciała, począwszy od twarzy i zębów, a skończywszy na poszczególnych partiach ciała. Nie jest obecnie problemem odsysanie tłuszczu z ud, brzucha czy też pośladków, modelowanie sylwetki, likwidowanie wszelkiego rodzaju blizn, zmian skórnych, zmarszczek, zbędnego owłosienia, terapia wypadania włosów, modelowanie ust, okolic oczu, konturu twarzy oraz temu podobne zabiegi. Z medycyną estetyczną nierozerwalnie wiążą się takie pojęcia, jak: mezoterapia, peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja diamentowa, wolumetryczny lifting twarzy, botoks, lipoliza iniekcyjna, itp. Dochodzą do tego również zabiegi typowo pielęgnacyjne, jak na przykład wszelkiego rodzaju maski, nakładane zarówno na twarz, jak i na całe ciało (lub poszczególne jego partie) o działaniu oczyszczającym, odżywczym, nawilżającym, ujędrniającym, regenerującym oraz odmładzającym. Najróżnorodniejsze usługi, w tym te oferowane naszym pacjentom, mają w efekcie nie tylko poprawić wygląd, ale także polepszyć samopoczucie, wzmocnić poczucie własnej wartości oraz podwyższyć samoocenę.

Inne usługi stomatologiczne