protetyka

Protetyka stomatologiczna jest gałęzią stomatologii, która zajmuje się rekonstrukcją zmienionej wskutek utraty zębów oraz różnego rodzaju uszkodzeń oryginalnej fizjologii zgryzu. Pozwala ona przywrócić sprawność, funkcje oraz estetykę narządu żucia. Współczesna protetyka wykorzystuje najnowsze osiągnięcia technologiczne i oferuje różnorodne zabiegi pozwalające odzyskać zdrowy uśmiech.

Do uzupełnień protetycznych należą zarówno uzupełnienia ruchome (które można wyjąć z ust), jak i uzupełnienia stałe (niewyjmowane z ust). Istnieją także protezy kombinowane w postaci połączonych ze sobą uzupełnień stałych i ruchomych. Do ich łączenia służą zasuwy, rygle, zatrzaski oraz korony teleskopowe.

Protetyka stosowana w naszym gabinecie umożliwia odtworzenie braków zębowych powstałych w wyniku chorób oraz wszelkich szkodliwych czynników, na które jesteśmy narażeni w ciągu całego życia.

Wśród usług świadczonych przez nas w ramach protetyki stomatologicznej, znajdują się:

  • koronki i mostki porcelanowe na podbudowie ze stopów metalowych półszlachetnych i złota
  • koronki pełnoceramiczne bezmetalowe (cerkonowe)
  • licówki ceramiczne na przednich zębach
  • protezy akrylowe natychmiastowe
  • protezy szkieletowe z zasuwami
  • protezy acetalowe (miękkie)
  • protezy i mostki na implantach

Wymienione wyżej, wykorzystywane przez nas rozwiązania protetyczne znajdują zastosowanie, w zależności od przypadku konkretnego pacjenta i jego potrzeb w zakresie uzupełnień protetycznych. Pomagają one w leczeniu wszystkich przypadków klinicznych. Mamy na uwadze to, że warunki anatomiczne każdego pacjenta są inne i wymagają indywidualnie dopasowanej metody leczenia za pomocą protez. Różnorodność stosowanych przez nas uzupełnień pozwala sprostać tymże wymaganiom. Asortyment naszych protez jest naprawdę rozległy, toteż pacjenci korzystający z naszych usług mogą być pewni, że odzyskają zdrowy i piękny uśmiech.

Podkreślić należy fakt, że nadal wśród dużej części społeczeństwa pokutuje przekonanie, że leczenie protetyczne jest długie, a do tego bolesne. Świadomość taka powoduje, iż mało osób decyduje się na tego typu leczenie, zwłaszcza, gdy braki w uzębieniu nie są widoczne (dotyczą tylnych zębów). Chcąc zadbać o zdrowy uśmiech naszych pacjentów, przekonujemy ich, że jest to błędna postawa, bo każdy ubytek w jamie ustnej może mieć poważne konsekwencje. Mogą pojawić się problemy ze zgryzem, zaburzenia gastryczne i różnego rodzaju problemy oraz choroby ze strony układu pokarmowego oraz niewłaściwe obciążenie mięśni twarzy, skutkujące w dalszym etapie pogorszeniem się wymowy i opadaniem kącików ust. Wszystko to przemawia za koniecznością leczenia protetycznego, które jest idealną alternatywą dla osób niemogących pozwolić sobie na uzupełnienie ubytków za pomocą implantów.

Inne usługi stomatologiczne