Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza jest gałęzią medycyny, która polega zarówno na leczeniu ubytków zębowych powstałych na skutek próchnicy, jak i na szeroko rozumianej profilaktyce. W jej skład wchodzi między innymi endodoncja, czyli dziedzina opierająca się na kanałowym leczeniu zębów. Stomatologia zachowawcza pozwala na leczenie ubytków, leczenie chorób miazgi, usuwanie kamienia nazębnego oraz naukę prawidłowej higieny jamy ustnej, która sprzyja wspomnianej już profilaktyce.

Dzięki szeroko rozwiniętej dziś technologii, stomatologia zachowawcza może być w stu procentach bezbolesna dla pacjenta, a do tego wykonana niezwykle estetycznie. Ogólnie rzecz ujmując, można powiedzieć, że wszelkie działania prowadzone w jej ramach, ukierunkowane są na zachowanie u człowieka jak najdłużej jego naturalnego uzębienia wraz z prawidłową fizjologią i sprawnością całego narządu zgryzu.

Dbając o uzębienie naszych pacjentów, oferujemy w ramach stomatologii zachowawczej:

  • leczenie próchnicy z wypełnieniem światłoutwardzalnym
  • wypełnienie estetyczne, kosmetyczne odtwarzanie kształtów zębów za pomocą formówek, ćwieków okołomiazgowych oraz wkładów z włókien szklanych

Jest to oczywiście możliwe, dzięki efektywnemu leczeniu próchnicy, nadwrażliwości zębów, leczeniu ubytków przyszyjkowych oraz chorób przyzębia i zapalenia dziąseł, a więc wszelkiego rodzaju zabiegom przewidzianym w ramach tej gałęzi stomatologii. Wszystko to pomaga jak najdłużej zachować pełnię zdrowia zębów i cieszyć się pięknym, promiennym uśmiechem.

Nasz gabinet zapewnia najwyższą jakość usług stomatologicznych, dzięki zastosowaniu nowoczesnego sprzętu oraz najlepszych dostępnych na rynku materiałów stomatologicznych służących wypełnianiu ubytków.

Jak już wspomnieliśmy, leczenie próchnicy, odbudowa tkanek zęba materiałami światłoutwardzalnymi (założenie plomby) oraz leczenie kanałowe (endodontyczne), a więc wszelakie działania i zabiegi wchodzące w skład stomatologii zachowawczej, mogą być bezbolesne i estetyczne, dzięki ustawicznemu rozwojowi rozmaitych metod i technik stosowanych w stomatologii.

Wykonywane wypełnienia korony zęba są identyczne z naturalnym uzębieniem, przez co nieodróżnialne w ogóle od naszych „prawdziwych” zębów. Stosowane bowiem w stomatologii zachowawczej materiały, pozwalają idealnie wręcz naśladować i odwzorowywać tkankę zęba.

Oczywiście leczenie, w pierwszej kolejności, powinno dążyć do zachowania naturalnych zębów, czyli skupiać się przede wszystkim na tak istotnej profilaktyce i na zachowaniu „żywych” zębów. Niestety, w niektórych przypadkach nie jest to możliwe, lecz wówczas z pomocą przychodzi opisywana już wcześniej endodoncja, czyli leczenie kanałowe wraz z usunięciem nerwu, co ostatecznie pozwala uniknąć ekstrakcji zęba.

Inne usługi stomatologiczne