Posiadacze protez wiedzą jak ważna oprócz estetyki, jest funkcjonalność. Życie przynosi wiele nieoczekiwanych sytuacji w których czujemy się skrępowani ruchomością takich rozwiązań protetycznych. Gdy nie mamy już własnych zębów do zamocowania zębów zastępczych można użyć sztucznych korzeni czyli implantów.

Dostępne na rynku implanty i zamocowane na nich mosty porcelanowe, dają zadowalającą rekonstrukcję utraconych zdolności żucia oraz walory estetyczne, ale połączone są z dużym wydatkiem.

System implantologiczny Ankylos w walce z brakiem uzębienia

Implantologia wciąż szuka nowych rozwiązań. W przypadku braków w uzębieniu, można zastosować własną protezę lub wykonać nową, wstawiając porcelanowe zęby i zapewnić stabilizację, za pomocą implantów. W tym celu opracowano system Ankylos SynCone, który dzięki implantom wprowadzonym do kości w przednim odcinku – daje protezie pełną stabilizację, tak, że ponownie można jeść twarde produkty. Procedura oparta na prefabrykowanych komponentach bez udziału laboratorium protetycznego daje o 30 % niższy koszt niż prace z użyciem innych zaczepów.

Cała protetyczno-chirurgiczna procedura zajmuje około 2 godzin. Najważniejszym elementem zastosowania tej metody jest natychmiastowy efekt terapii. Przy minimalnej inwazyjności i zastosowaniu znieczulenia miejscowego, wprowadzane są, w przedni odcinek okolicy podnosowej lub okolicy bródki , cztery implanty. W etapie protetycznym wykorzystuje się bardzo dokładnie spasowane i przylegające do siebie walcowate powierzchnie, czyli teleskopy. Te części są łącznikiem między implantem a protezą.

Aktywna powierzchnia Ankylos CellPlus

Implanty Ankylos posiadają aktywną powierzchnię CellPlus, wspiera ona procesy prowadzące do nawarstwiania się kości wokół implantu. Powierzchnia działa jak gąbka i wchłania krew jak i krążące w niej komórki kostne. Ułatwiająca wchłanianie siła powierzchnia przyspiesza stadia gojenia się kości na implancie nawet w słabej tkance. Już po 5 dniach pojawia się wiązanie pomiędzy kością a implantem.

Dentyści z Gabinetu Stomatologicznego SALUS nie mają wątpliwości – system Ankylos SynCone to rewolucja w utrzymaniu protez.

Skomentuj ten wpis