Najnowszym i dającym najlepsze efekty sposobem na wypełnienie brakującego uzębienia jest implantologia. Przez wszczepienie implantów i stworzenie na nich trwałego mostu osiągniemy efekt jak przy własnych zębach. Za pomocą implantów można odbudować pojedyncze lub większe braki w uzębieniu

Implanty stomatologiczne firmy Alpha-Bio

Jednym z systemów implantologicznych obecnych na rynku są implanty firmy Alpha-Bio, od 20 lat zespół badawczo – rozwojowy tworzy najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie implantologii i protetyki. Nieustanne badania doprowadziły do powstania produktu optymalnie dopasowanego do potrzeb współczesnej stomatologii. Implant AlphaBio to wykonany z tytanu cylinder lub śruba, umiejscowiony w kości żuchwy lub szczęki, zrasta się z nią tworząc system sztucznego korzenia, który tworzy bazę do przymocowania elementu stanowiącego substytut utraconego zęba.

System AlphaBio to specjalnie zaprojektowany implant sródkostny mający różne typy i rozmiary:

  • SFB – innowacyjne implanty kształtem przypominające odwrócony stożek .Zapewnia znakomitą estetykę wykorzystując fizjologiczne cechy kości oraz optymalnie przenosi obciążenie. Implanty te przeznaczone są do natychmiastowych zabiegów obejmujących obciążenie implantu oraz implantacji po chirurgicznym usunięciu zęba z zębodołu w kości klasy I, II, III, IV.
  • SPI – implant spiralny stworzony w zaawansowanej technologii osiągający wysoką stabilizacje pierwotną. Swą budową umożliwia łatwe i stabilne wprowadzenie, posiada właściwości samonakierowywania się. Idealny dla kości typu: III, IV
  • ARRP – są to zintegrowane implanty jednoczęściowe z łącznikiem, dostępne we wszystkich średnicach dla wszystkich typów kości. Idealnie nadają się do zastosowania w jednoetapowej procedurze chirurgicznej, zalecane do siekaczy szczęki i siekaczy żuchwy.

Powierzchnia NanoTec

Po latach badań i doświadczeń AlphaBio opracowała znakomitą powierzchnię NanoTec dla implantów. Powierzchnia NanoTec pozwala na bezpośrednie wchłanianie krwi do mikroporów implantów, podczas implantacji. Przyspiesza gojenie i przyrost tkanki wokół implantu znacznie ułatwiając proces osseointegracji. Powierzchnia implantu uzyskiwana jest w procesie piaskowania co ma na celu utworzenie makro powierzchni do 40 mikronów. Następnie poddawana jest podwójnemu procesowi termicznego trawienia kwasem w celu uzyskania mikroporów do 5 mikronów. Ostatnim etapem tworzenia powierzchni jest poddanie jej obróbce tlenkiem tytanu w celu utworzenia specjalnej warstwy. Implanty AlphaBio poddawane złożonym procesom w trakcie tworzenia zapewniają trwałość na lata.

Skomentuj ten wpis