Nowoczesna stomatologia protetyczna to przede wszystkim implanty. Zostały one wynalezione przez szwedzkiego profesora- Per Ingvara Branemarka. Odkrył on, że tytan w czystej postaci łączy się trwale z kością nie powodując skutków ubocznych. Pierwszy implant wykonany z tytanu wszczepiono w 1965 roku. Obecnie korzysta z nich ponad dwa miliony ludzi na całym świecie i cały czas trwają prace nad ich udoskonaleniem.

Nowoczesne implanty odpowiedzią na potrzeby pacjentów

Współczesne rozwiązania technologiczne zastosowane w implantach, sprawiają, że dentysta od razu po ekstrakcji zęba może wszczepić implant. Nie ma konieczności oczekiwania, aż rana się zagoi. Dzięki temu pacjent nie musi tracić nic z jakości swojego życia, martwiąc się tym jaki efekt wizualny powodują braki w uzębieniu.

Implantologia zalicza się do medycyny estetyczne. Chirurdzy pracujący przy wszczepianiu implantów starają się optymalizować jak najbardziej kąt wszczepienia implantu aby osiągnąć jak najlepszy efekt estetyczny. W razie konieczności chirurg dokonuje augmentacji tkanek miękkich i twardych, tak by implant miał odpowiednio przygotowane podłoże do wszczepienia.

Współczesna stomatologia protetyczna stawia sobie za wyzwanie odtworzenie zarysu uzębienia zgodnego z naturą tkanek miękkich. Tak by implanty jak i dziąsła wyglądały jak najbardziej naturalnie,

Bezpieczeństwo i jakoś przede wszystkim

W nowoczesnych gabinetach stomatologicznych coraz częściej przy zabiegach wszczepienia implantów stosuje się nowoczesne lasery. Doskonale przygotowują one podłoże kostne.

Lasery dają także gwarancję precyzyjnego wykonania zabiegu, co przekłada się na doskonałe efekty estetyczne. Ponadto wykorzystanie lasera znacznie zimniejsza czas gojenia się ran po wykonanym zabiegu wszczepienia implantów.

Nowatorskim rozwiązaniem we współczesnej implantologii jest wykorzystanie preparatów z dodatkiem złota. Już starożytni wykorzystywali jego właściwości do przyspieszenia gojenia ran. Złoto ma bardzo dobre właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne.

Złote końcówki wykorzystywane w implantach doskonale minimalizują ewentualne ryzyko pojawiania się infekcji. Badania wskazują, że organizm znacznie lepiej toleruje złoto niż inne stopy nieszlachetne, z których zazwyczaj wykonuje się narzędzia stomatologiczne.

Na kongresach i konferencjach poświęconych nowoczesnej implantologii podkreślane jest przede wszystkim znaczenie estetyki i bezpieczeństwo. Ważna jest nie tylko sama korona implantu, ale również jak najlepsze odtworzenie linii dziąseł. Zarówno tej wokół implantu jak również tzw. brodawki dziąsłowej. Zabiegi te sprawiają, że implanty coraz bardziej odzwierciedlają naturalne uzębienie człowieka.

Cały czas trwają prace badawcze nad tym, by jak najbardziej udoskonalić diagnostykę radiologiczną stosowaną w implantologii oraz jakość narzędzi i sprzętów wykorzystywanych w czasie zabiegu. Wszelkiego rodzaju działania jak i badania podejmowane przez specjalistów w branży protetycznej zmierzają w kierunku obniżenia kosztów zabiegu . Ma to na celu umożliwienie skorzystania z dobrodziejstw implantologii jak najszerszemu gronu pacjentów.

Skomentuj ten wpis