Jeżeli szukasz skutecznej metody na wypełnienie ubytków w uzębieniu, twoją odpowiedzią są implanty stomatologiczne. Posiadając ubytki w uzębieniu, powinniśmy wiedzieć o tym, iż utrata choćby jednego zęba może odbić się krytycznie na jamie ustnej. Nie wolno pozostawiać pustego miejsca po zębie.

Zastosowanie leczenia metodą implantologiczną jest wskazane w przypadku gdy:

  • Występuje ubytek w postaci jednego zęba – wówczas najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie implantu a także dopełnienie go wskutek nałożenia korony. Występuje to po około 3 do 6 miesięcy, gdy kość zrośnie się już prawidłowo, a także przeistoczy się w stabilny fundament dla Twojego zęba.
  • Implanty zalecamy wówczas gdy u pacjenta występuje brak kilku zębów. W przypadku gdy braki w uzębieniu są widoczne w kilku miejscach, implantologia jest najlepszym rozwiązaniem. Implanty umożliwiają leczonej osobie alternatywę w postaci rezygnacji z założenia protezy, która może być powodem niewygody oraz ból. Integracja implantów i stałego mostu, daje pacjentowi uczucie posiadania własnych zębów.
  • Kolejnym przypadkiem, w którym zalecamy implanty, jest zupełny brak uzębienia. W takiej sytuacji można zastosować protezę wyjmowaną, którą montuje się na kilku implantach. Stanowią one podstawę dla całej protezy. Komfort użytkowania gwarantują 2 do 4 implantów, które integrują je z protezami za pośrednictwem belek lub zatrzasków. W przypadku protez stałych implanty mają za zadanie jej utrzymywanie. W takiej sytuacji w dolną szczękę montuje się ok. 6 implantów, a w górnej ok. 8. Takie umiejscowienie protezy daje jej właścicielowi poczucie komfortu. Przy całkowitym braku uzębienia jest możliwe także zamontowanie mostu, który zakładany jest w oparciu o 6-8 implantów, które gwarantują wspaniałe miejsce pod odbudowę pełnego łuku zębowego. Takie podejście do sprawy zapewnia fenomenalny efekt wizualny a także gwarantuje komfort.
Skomentuj ten wpis