Stomatologia, jak wszystkie inne dziedziny medycyny, wciąż podąża za galopującymi trendami, które wyznacza postęp techniki i wdrażanie wszystkich nowoczesnych technologii. Współczesny rozwój drukowania 3D spowodował, że i w dziedzinie implantologii coraz więcej miejsca zajmuje właśnie ten rodzaj techniki.

Zarówno dla protetyka, jak i pacjenta dobór indywidualnie dopasowanego uzębienia jest najważniejszym zadaniem. Wypadki losowe, które sprawiają, że pacjenci potrzebują natychmiastowej pomocy, stawiają implanty stomatologiczne na pierwszym miejscu. Jeszcze kilka lat temu pobranie wycisku zajmowało kilkanaście minut, a na uzupełnienia trzeba było czekać nawet kilka dni.

Współczesne metody 3D wykorzystywane w implantologii usprawnią pracę lekarza, ale także skrócą czas oczekiwania pacjenta. Dentysta ma możliwość skupienia się na indywidualnym przypadku medycznym, a nie wykonywaniu żmudnych zabiegów tworzenia implantów.

Nowoczesna implantologia – sposób na ułatwienie życia stomatologów i protetyków.

Pobieranie wycisków części protetycznych w nowoczesnej technologii odbywa się za pomocą zautomatyzowanych elementów wyposażenia profesjonalnego gabinetu stomatologicznego. Do tej pory technicy dentystyczni zajmowali się własnoręcznym rzeźbieniem poszczególnych części wypełnień, zaś w nowoczesnych technologiach muszą zeskanować odlew w odpowiednim formacie, zapisać go i później odtworzyć w wirtualnym programie. W tym programie projekt zostanie poddany odpowiednim poprawkom, które będą idealnie dopasowane do pacjenta. Kiedy projekt będzie gotowy, wtedy wycinany jest przez obrabiarki 3D, w których materiał jest oparty na bazie tlenku cyrkonu, który znany jest z twórczości osłon rakiet kosmicznych.

Zastosowanie nowoczesnych metod technicznych ma na celu zaoszczędzenie zarówno czasu pracy protetyka, ale i dentysty. Technologia ta zapewnia także doskonałą precyzję, która całkowicie uniemożliwia popełnienie błędu związanego z niedopasowaniem implantu. Przygotowanie implantów tą metodą i wykorzystanie nowoczesnych materiałów sprawia, że elementy wykonane są dużo trwalsze, ale i twardsze niż przygotowane standardowym sposobem. Technologia 3D zapewnia także lepsze wymieszanie produktów, dzięki czemu wykonany element staje się zupełnie niewyczuwalny po zamontowaniu go w odpowiednim miejscu uzębienia.

Naukowe podejście do implantologii, udowodnione latami badań naukowych.

Badania nad drukowaniem w systemie 3D implantów zębowych trwają już kilka lat i z pewnością nie skończą się tak szybko, ponieważ im szybszy rozwój techniczny, tym więcej niuansów jest do zbadania. Po wielu badaniach naukowych, przeróżnymi metodami powstały rewolucyjne zastosowania wykorzystywane w implantologii, którą z czystym sercem można zakwalifikować do nowego rodzaju jakim jest stomatologia w formacie 3D. Połączenie metod laserowych wraz z obróbką tytanu powoduje, że produkcja implantów metodą 3D staje się coraz popularniejszą wśród większości stomatologów, protetyków i dentystów.

Technologia ta opiera się na wykorzystywaniu mikrocząsteczek wyżarzanych z proszków metali. Wszystko to jest skupione w wiązce laserowej, która tworzy komputerowy wzór efektu trójwymiarowego. Proces produkcyjny opiera się na połączeniu wszystkich warstw mikrocząstek tytanu, aby stworzyć pożądany obiekt.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik jest możliwość stworzenia mikro jamistych powierzchni, które swoim wyglądem będą przypominać naturalną powierzchnię kości ludzkiej i szkliwa, której właściwości będą znacznie zadowalające.

Produkcja implantów stomatologicznych TIXOS w technologii 3D

Skomentuj ten wpis