Piękny i zdrowy uśmiech jest gwarancją wywarcia dobrego wrażenia na otoczeniu. Z wiekiem niestety uśmiech staje się gorszej jakości. Zęby się ścierają, tracą swoją biel, ulegają próchnicy i często pod wpływem uszkodzeń oraz złej higieny po prostu wypadają. Z pomocą przychodzi tutaj implantoprotetyka. Implanty stomatologiczne nie tylko zapewniają estetyczny wygląd, ale również pomagają usprawnić uzębienie.
Mocowanie implantoprotez.
Implanty protetyczne zakłada lekarz dentysta. Postępowanie w trakcie którego zakładane są implanty jest dosyć skomplikowane, ponieważ najpierw trzeba wykonać implant, który jest na stałe umieszczony w kości szczęki, tworząc z nim jedną, integralną część. Następnie pobierane są wyciski brakujących zębów lub całego uzębienia na podstawie których wykonuje się pracę protetyczną, czyli tworzenie sztucznych zębów. Niekoniecznie musi być tyle implantów ile zębów, wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta. W implancie zamocowany jest abutment, czyli element łączący implant z protezą. Dzięki temu łącznikowi możliwe jest połączenie jednego lub całego zespołu zębów. Czasem jednak zdarza się, że pacjent nie posiada wystarczającej bazy kostnej i trzeba wykonać protezę ruchową. Często zdarza się, że pacjenci nie tolerują protez ruchowych, ponieważ zaburzają one fonetykę i są trudniejsze w utrzymaniu higieny. Przeważnie osoby starsze nie posiadają tej wystarczającej bazy kostnej. W wytwarzaniu protez ważne jest by były one estetyczne, dobrze wykonane, czyli zgodnie z fizjologią oraz żeby nie posiadały miejsc trudnych do wyczyszczenia lub takich gdzie resztki jedzenia mogły być trudne do wyciągnięcia.
Im bliżej naturalności tym lepiej
Implantoprotetyka jest niezbędna gdy chodzi o odbudowanie dużego i skomplikowanego elementu aparatu gryzienia. Obecnie w protetyce przy protezach stałych i ruchomych zaczyna stosować się najnowsze biomateriały, które swoją budową są najbardziej zbliżone do ludzkiego kośćca. Wcześniejsze konstrukcje w swojej budowie zawierały stopy metali oraz tlenek cyrkonu, sprzyjało to niestety przeciążeniom zgryzowym. Przeciążenia tego typu powodują dolegliwości bólowe oraz mogą doprowadzić do uszkodzenia wewnątrzkostnej części implantu. Pacjenci często odczuwali dyskomfort z powodu założenia impalntoprotez wykonanych ze stopów metali. Biomateriał, czyli inaczej bioHPP to nowość w implantoprotetyce. Wytwarzane jest z tworzyw termoplastycznych i biozgodnych, jest to niechłonny polimer uszlachetniony mikroceramiką i wysokousieciowany. Materiał najbardziej zbliżony do parametrów fizycznych ludzkiej kości. Pacjenci, którzy mieli już wykorzystane biomateriały w swoich implantoprotezach chwalą sobie uczucie naturalności oraz komfortu jakie daje im nowy wynalazek.
BioHPP to prawdziwa rewolucja w świecie dentystycznym. Tworzone z nich mosty, łączniki, korony są nadzwyczajne w erze wypierania zbędnych metali z organizmu człowieka. Implantologia posunęła się znacznie do przodu dzięki nowym materiałom.
Skomentuj ten wpis
Skomentuj ten wpis